Virtualna pisarna kot pridobitev poslovnega naslova ob registraciji podjetja

Virtualna pisarna je za marsikaterega podjetnika priročna možnost registracije poslovnega naslova. Ko namreč podjetnik registrira svoje podjetje, mora navesti številne podatke; kako se bo podjetje imenovalo, s čim se bo ukvarjalo ter kje bo sedež podjetja. Veliko podjetnikov se sploh ob začetku poslovanja odloči, da bodo delali kar od doma, saj na tak način nimajo stroškov z najemom ali celo nakupom poslovnega prostora, kar zna biti na začetku podjetništva kar velik zalogaj. Če registracija podjetja na domačem naslovu ni možna ali zaželena, potem obstaja tudi storitev virtualna pisarna.

Kaj je virtualna pisarna?

Virtualna pisarna pomeni, da podjetnik proti plačilu nekaj 10 evrov na mesec lahko na naslovu ponudnika registrira svoje podjetje. Na ta naslov dobiva tudi pošto, ki je vezana na podjetje, v prostorih lahko tudi organizira sestanke s poslovnimi partnerji. To je možno v primeru, če se za to možnost prej dogovori s ponudnikom in če je pisarna takrat prosta. Kar se tiče pošte, je odvisno od vsakega ponudnika posebej, kaj podjetju ponuja. Podjetje se lahko zmeni za prepošiljanje vse pošte, ki jo dobi na drug naslov, lahko mu jo ponudnik skenira in pošlje po elektronski pošti ali pa se dogovori za osebni prevzem.

Kakšne so prednosti virtualne pisarne za podjetje?

Prednosti virtualne pisarne so v tem, da podjetje prihrani na stroških najema poslovnega prostora. Če sicer dejavnost opravlja od doma, si mogoče želi, da bi na domačem naslovu ohranil zasebnost, zato tega naslova ne želi povezati s podjetjem. Nepričakovani obiski strank na domu znajo biti namreč zelo moteči, saj zmotijo družinske člane. Hkrati pa se v domačem okolju tudi stranka ne počuti dobro. srečanje na drugi lokaciji, ki deluje bolj poslovno, je tako za obe strani bolj prijetno, podjetje pa na tak način ustvari bolj profesionalen vtis.

Virtualna pisarna se pokaže kot prednost tudi v primeru, ko s strani lastnika stanovanja ni možno dobiti potrebnega dovoljenja, ki ga je treba priložiti ob registraciji podjetja.